Sopalı Pankart Nedir Kimdir

Sopalı Pankart Manifesto

Sopalı Pankart / Fanzin günümüzde endüstriyel çarkta dönen futbola karşı birkaç müptezel tarafından sırtlanılmış bir davadır. Sopalı, renkleri ayırt etmeden aynı çatıda buluşturup bir şeylerin hala saf, hala eski kaldığını savunanların yeridir.Sopalı, tribünlerin de endüstriyelleşmesine, rantına, karaborsasına karşı dimdik ayakta duranların yeridir. Sopalı, taraftarı sömüren kulüp mağazalarına da karşıdır.

Sopalı parçalıdır, çubukludur, damalıdır ama reklamsızdır çünkü reklama gerek yoktur. Sopalı Pankart / Fanzine; meşaledir, sistir, konfetidir, el emeği pankarttır. Sopalı bu tribünün dinazorudur. Saatlerce yol çeken, kilometrelerce çile çeken, yağmurda, çamurda, karda takımıyla şehir şehir gezendir. Sopalı, puan durumuna, fikstüre hatta lige bile bakmaz.

Sopalı, amatördür, profesyonelleşemeyenlerdendir ve halinden de memnundur. Sopalı Pankart / Fanzine tribündür, hayatın içinde kabuk bağlamayan yaraların dışa vurumudur. Sopalı, masumiyettir, kaderdir, Beyoğlu’nda arka sokaklarda unutulmuş bir kitapçıdaki sayfaları en çok çizilmiş kitaptır, Kadıköy’de kaybedenler kulübüdür.

Sopalı bizden biridir ve bizden kalmaya da devam edecektir. Sopalı her yerdedir, her yerde karşınıza çıkabilir, belki bir gün bir tribün setinde, belki bir gün deplasman yolunda…

Sopalı Pankart Fanzin

Sopalı Pankart Fanzin yine aynı grup insan tarafından el emeği ile çıkarılan, alt kültür fanzindir. 2013 yılından itibaren düzensizce ve inatla üretilmektedir. Tribünün ve taraftarın sesini, hikayesini, derdini, sevincini, isyanını, şarkısını, anılarını, gördüklerini, yedikleri ve içtiklerini yazıya döken bir garip fanzindir. Bu fanzine yazanlar bir simitçi, otobüs şoförü, üst düzey yönetici, muhasebeci, futbolcu, doktor, fabrika işçisi, öğrenci, avukat, mühendis, madenci, pazarlamacı, esnaf ya da öğretmen olabilir. Tam bağımsız bu fanzinin tek bağımlılığı futboldur ve futbol var oldukça fanzin yaşamak için elinden geleni yapacaktır.

İletişim için: sopalipankart@gmail.com

Çerez Bildirimi

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.