Fransa Süper Kupası Ultra‘lar Tarafından Boykot Ediliyor

fransa ultra taraftar grupları

Fransa’da Parc des Princes’te oynanacak PSG – Toulouse Fransa Süper Kupası maçının biletleri, Paris ve Toulouse taraftarlarının boykot çağrılarına rağmen tamamen tükendi. Parc des Princes, 03/01 günü oynanacak olan maç kapalı gişe oynanacak. Ligue de Football Professionnel (LFP) için bir ilk olan bu durum, maçın 47,000’den fazla seyirci önünde oynanacağı anlamına geliyor.

Maç öncesinde PSG tarafındaki CUP Ultraları ve Toulouse tarafındaki Kızılderililer, bilet fiyatlarındaki artışları protesto etmek ve futbol değerlerini savunmak amacıyla maçı boykot etme kararı almışlardı. Ancak, bu boykot çağrılarına rağmen biletler hızla tükendi ve Parc des Princes’te dolu tribünlerin olacağı garantilenmiş durumda.

CUP tarafından yapılan açıklamada, LFP tarafından dayatılan bilet fiyatlarının kabul edilemez olduğu ve futbol değerlerine aykırı olduğu belirtilmişti. PSG ve Toulouse taraftarları, bilet fiyatlarındaki artışa tepki gösterirken, bu durum Fransız futbolunda bir ilki temsil etmektedir.

Parc des Princes’te oynanacak olan bu prestijli Fransa Süper Kupası maçının, 2008 yılından bu yana ilk kez Fransız seyircisinin önünde gerçekleşecek. Boykot çağrılarına rağmen, futbolseverlerin yoğun ilgisiyle biletlerin tamamının tükenmesi, maçın büyük bir heyecanla karşılanacağını göstermektedir.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çerez Bildirimi

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.